Nové veci u nás

Ahojte, chcete vedieť novinky? Tak čítajte.

V prvom rade – máme gitaristu, keďže JaroR prešiel do iného zboru. Skvelého, najlepšieho :-) Volá sa Peťo a dúfame, že bude dlho našou súčasťou.

Pribudla k nám spievajúca Kristínka (a tak sa zdá, že sa k nej má bízko istý Ondrej, ktorý nás už tiež navštívil :-)), Sisi a Berny a Alžbetka. Pomaly sa hore nezmestíme, ale tešíme sa každému prírastku. Tak isto prejavil záujem o hru na gitare Martin, učí sa :-)

Veľkým potešením pre nás je, že sa nám vrátil zvukár Tomáš.

Takže tak, bojujeme, fungujeme, spievame a hráme naďalej :-)

Hlásime sa s novinkami

Milí naši. Opäť ubehol nejaký ten čas, odkedy sme prispeli pár riadkami do našich akcií. Nuž, udialo sa toho dosť, ale pekne po poriadku:

– Brmka sa stala maminkou malého Timka

– Janka sa stala maminkou malej Zuzky

– Evka sa stala maminkou malej Aničky

– Lenka a chipssie sa stali… ale nie :-) Dievčatá sa rozhodli viac venovať štúdiu ako zboru

– Di sa rozhodla viac venovať štúdiu a práci ako zboru

– Koli sa rozhodol viac venovať štúdiu a práci ako zboru

– nejaký krátky čas sme mali za gitaristu Jožka, ale aj ten sa rozhodol venovať viac štúdiu ako zboru. Začína to byť podozrivé :-)

– Tomáš sa začal viac venovať práci ako zboru. Áno, toto už je podozrivé!!! :-D

A potom sa Dida rozhodla, že zvládne aj štúdium a zbor a vrátila sa. Do zborovej rodiny teda pribudla klaviristka (v článku nižšie spomínaný Marcel sa hádajte čo? Áno, aj on sa rozhodol :-)) aj s novým klavírom. Máme aj nového tenoristu Lukáša, novú sopránku Zuzku a nové altistky Heňu, Majku a Lucy. A máme aj bongo. Uvidíme ako dlho im to vydrží :-) JaroR prebral na seba dočasne zodpovednosť za gitaru a omše hráva on.

– bosska Lucia, Romča s jej milým Tomášom a Sisa (ktorá bola súčasťou zboru veľmi krátko) sa tiež rozhodli venovať svoj čas inde.

Zatiaľ toľko, čoskoro sa ozveme zase. Tešíme sa na vás na osmičke :-)

 

Čo nového?

Milí naši,

veľa vody pretieklo Dunajom, odkedy sa tu, na tejto našej krásnej stránke, niečo udialo. Zhrnieme to aspoň do pár viet.

Nuž, udialo sa toho veruže požehnane. Ešte vlani odvolali rodinné povinnosti bossa Stana z pozície koho? No bossa. Tak, neostávalo nám iné, ako si zvoliť šéfa nového. Medzitým tu bol pokus zjednotiť sa so zborom Eleos, ale akosi nám to nevyšlo. Ale touto udalosťou, sme sa šťastne dostali k novej bosske – Lucii.
Potom na nejaký čas odišla Lenka, bola sa vzdelávať v ďalekej a slnečnej Španielcii. Ale už prišla späť a je o poznanie vzdelanejšia :-) 5. ročník mediny si predsa len žiada svoje, či? :-)
Aj Pe3k odišiel, so svojou Zuskou, do neďalekého Pražska a ten sa nevrátil. Iba niekedy nás on, a jeho vlasy, prídu pozrieť.

Udiali sa nám ešte aj ďalšie veci:
Máj 2013 – slečna Brmka sa stala pani Brmkou.
Júl 2013 – slečna Janka sa stala pani Jankou a Tomáš s mäkkím i sa stal Tomášom s mäkkím i, ale pribudla mu manželka Lenka. Nie tá Lenka, čo bola v Espánii, Tomáš má inú Lenku.

Pribudli nám, okrem šéfovej, aj iní, noví členovia. Gitarista Janko (to aby pasoval k Janke, bolo silné výberové konanie, meno rozhodlo :-D), a spievajce dievčence Heli a Euka (Euka už síce stihla zase odísť do Košicov na štúdiá, ale vráti sa – vraj, dúfajme). A najnovšie prišla nádejná posila inštrumentálnej zložky zboru – klávesák Marcel. No samá radosť z nich.

Zbor sa tiež rozrástol o štyroch malých sopránistov – malú Pe3čku (Elizabeth), malého Rusalinka (Samko), malého bossa (Gregor) a malého Milana (Danielko). Ale na nácviky ešte nechodia :-)

Tak zatiaľ toľko, veríme, že nových informácií a nových piesní bude pribúdať. Majte sa zatiaľ tak nejako, že najkrajšie :-)

Koncert 2012!

Milí naši priaznivci, srdečne vás všetkých pozývame na koncert nášho zboru, ktorý sa uskutoční už tento piatok o 18:00. A aby sme vás trochu navnadili, pripájame plagát – po kliknutí sa zväčší.  Tešíme sa na vás!

 

Piatkový koncert

…takzvaný „generálka.“

Nuž, čo vám povedať k tomu. Tradične na začiatku chýbal Jardo, začali sme bez neho. Nebolo to zlé, ale mohlo by byť aj lepšie. Celkovo sme náš koncert zhodnotili ako uspokojivý, vzhľadom na počet a intenzitu nácvikov. Myslím, že každý z nás si na koncerte zaspieval to, čo chcel, nálada bola uvoľnená a každý z nás dal zo seba svoje maximum. Čítať ďalej »

MannaNa v telke

V nedeľu 5.12.2010 prišla za nami na nácvik nejaká dievčina. Trochu pozdržovala Stana, my sme še pobavili medzitým… a keď odišla, Stano slávnostne zahlásil, že sme boli pozvaní do TV Lux. Čítať ďalej »

Spomienková sv. omša

Akcia K bol krycí názov pre násilnú likvidáciu mužských rehoľných rádov v roku 1950 v bývalom Československu vtedajším komunistickým režimom. Svojou brutalitou sa do histórie zapísala pod názvom barbarská noc. Čítať ďalej »